– Літографія та лакування
– Кришка для консервації

Літорафія

Літографія – дослівно з грецької перекладається як «малюю на камені» (lythos – камінь, grapho – малюю). Літографію відносять до виду «плоского друку», при якій зображення друкується з плоскої поверхні каменя.

Літографія була створена Алоїз Зенефельдером в Богемії в 1798 році. За історії, мати Зенефельдера попросила сина скласти список білизни для пральні, а оскільки у Алоизия не виявилося під рукою паперу, він жирної тушшю написав список на камені і виявив, що з каменю можна отримувати відбитки. Оскільки Зенефельдер був музикантом і дуже потребував швидкому і дешевому способі друкування нот, то в 1806 році він самостійно сконструював літографський друкарський верстат і відкрив власну друкарню в Мюнхені.

Своєму відкриттю Зенефельдер присвятив усе своє життя. Володів власною друкарнею, пізніше займався печаткою на ситці і написав посібник з літографічної друку.
За допомогою літографії стало можливо робити швидко безліч копій одного зображення, що істотно полегшило працю і вартість друкованих видань. З цього часу літографія завоювала популярність при друку нот, книг, газет і т.д.

Суть літографії полягає в тому, що зображення наноситься на спеціально підготовлену, відшліфовану кам’яну плиту олівцем або рідкою фарбою містять жир. У цих місцях на камені утворюються місця відштовхують воду і притягують жирні речовини, тобто олеофільние.
Після цього камінь обробляють спеціальними речовинами, завдяки чому поверхня вільна від малюнка починає притягувати воду і відштовхувати жир, тобто стає гідрофільній. Масляна емульсія для друкування, нанесена на поверхню, притягається до малюнка в тих місцях, де відсутня волога. Після цього камінь закріплюють у верстаті і роблять відбиток.

Кольорова літографія

Відкриття літографії дозволило отримувати не тільки чорно-білі, але і кольорові зображення. Для отримання кольорового зображення для кожного кольору використовували окрему кам’яну плиту і кожен колір наносили по черзі.

Сьогодні багато журналів, газет і книги друкують офсетним способом – сучасна форма друку, в якій застосовується літографія. Тільки в сучасній друку використовують не кам’яні, а металеві пластини.

Необхідність кольорової літографії на жерсті, виникла з відкриттям процесів консервування та відповідно використання жерстяної тари.
Після численних експериментів і спроб перенести зображення за допомогою літографії на метал, в 1870 році англієць Бебер, що працює у Франції, отримав права на новий прямий спосіб друкування на жерсті з літографського каменю. Він відкрив в Південному Уельсі фабрику з декорування банок і коробок для консервів і тютюну.
А вже в 1875 році, англієць Роберт Берклі отримав патент, який називався «Удосконалення друкування на жерсті і металевих пластинах». Берклі запропонував використовувати проміжний циліндр, при перенесенні зображення з літографського каменю на метал. У новій машині на столі був закріплений літографський камінь, який здійснював зворотно поступальні рухи і два циліндра, між якими проходив лист жерсті. Удосконалення Берклі лягло в основу сучасних друкарських машин. Подальший розвиток літографії жерсті йшло по шляху збільшення швидкості і поліпшення якості друку.

На сьогоднішній день літографія на жерсті досягла дуже високого рівня друку і завдяки сучасному обладнанню високою швидкість друку, а якість друку дозволяє передавати фотографічні зображення.

Кольорова літографія як і раніше має величезний попит для виготовлення різної харчової та нехарчової тари і упаковки. Це і кришки для консервації і різні банки для консервів, аерозольні балони, тубуси для лікеро-горілчаних виробів, банки і коробки для кондитерських виробів і чаю, а також відра і ємності для фарби і лаків і це ще не повний перелік виробів, де застосовується літографія жерсті. Літографія дозволяє піти від паперової етикетки, при цьому зовнішній вигляд упаковки виробу виходить індивідуальним, яскравим і привабливим, а ще й стійким до різних ушкоджень.

Якщо ви потребуєте в отриманні якісної барвистої упаковки за допомогою літографії і вам потрібен надійний партнер, наша компанія пропонує послуги літографії на жерсті і алюмінії. Для цього на нашому підприємстві встановлено обладнання останнього покоління і зібрана команда професіоналів, що в поєднанні з використанням якісної сировини дає можливість отримати високоякісний продукт. Ми володіємо знаннями і досвідом і завжди відкриті для взаємовигідного співробітництва.

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на google
Поділитися на pinterest
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на email
MetalPrint logo

Контактний телефон:

Літографія та лакування:

Кришка для консервації:

З питань співпраці можете написати нам зараз, заповнивши цю форму.