Літографія – дослівно з грецької перекладається як «малюю на камені» (lythos – камінь, grapho – малюю). Літографію відносять до виду «плоского друку», при якій зображення друкується з плоскої поверхні каменя.
Літографія була створена Алоїз Зенефельдером в Богемії в 1798 році. За історії, мати Зенефельдера попросила сина скласти список білизни для пральні, а оскільки у Алоизия не виявилося під рукою паперу, він жирної тушшю написав список на камені і виявив, що з каменю можна отримувати відбитки. Оскільки Зенефельдер був музикантом і дуже потребував швидкому і дешевому способі друкування нот, то в 1806 році він самостійно сконструював літографський друкарський верстат і відкрив власну друкарню в Мюнхені.
Своєму відкриттю Зенефельдер присвятив усе своє життя. Володів власною друкарнею, пізніше займався печаткою на ситці і написав посібник з літографічної друку.
За допомогою літографії стало можливо робити швидко безліч копій одного зображення, що істотно полегшило працю і вартість друкованих видань. З цього часу літографія завоювала популярність при друку нот, книг, газет і т.д.
Суть літографії полягає в тому, що зображення наноситься на спеціально підготовлену, відшліфовану кам’яну плиту олівцем або рідкою фарбою містять жир. У цих місцях на камені утворюються місця відштовхують воду і притягують жирні речовини, тобто олеофільние.
Після цього камінь обробляють спеціальними речовинами, завдяки чому поверхня вільна від малюнка починає притягувати воду і відштовхувати жир, тобто стає гідрофільній. Масляна емульсія для друкування, нанесена на поверхню, притягається до малюнка в тих місцях, де відсутня волога. Після цього камінь закріплюють у верстаті і роблять відбиток.
Кольорова літографія
Відкриття літографії дозволило отримувати не тільки чорно-білі, але і кольорові зображення. Для отримання кольорового зображення для кожного кольору використовували окрему кам’яну плиту і кожен колір наносили по черзі.

Сьогодні багато журналів, газет і книги друкують офсетним способом – сучасна форма друку, в якій застосовується літографія. Тільки в сучасній друку використовують не кам’яні, а металеві пластини.
Необхідність кольорової літографії на жерсті, виникла з відкриттям процесів консервування та відповідно використання жерстяної тари.
Після численних експериментів і спроб перенести зображення за допомогою літографії на метал, в 1870 році англієць Бебер, що працює у Франції, отримав права на новий прямий спосіб друкування на жерсті з літографського каменю. Він відкрив в Південному Уельсі фабрику з декорування банок і коробок для консервів і тютюну.
А вже в 1875 році, англієць Роберт Берклі отримав патент, який називався «Удосконалення друкування на жерсті і металевих пластинах». Берклі запропонував використовувати проміжний циліндр, при перенесенні зображення з літографського каменю на метал. У новій машині на столі був закріплений літографський камінь, який здійснював зворотно поступальні рухи і два циліндра, між якими проходив лист жерсті. Удосконалення Берклі лягло в основу сучасних друкарських машин. Подальший розвиток літографії жерсті йшло по шляху збільшення швидкості і поліпшення якості друку.
На сьогоднішній день літографія на жерсті досягла дуже високого рівня друку і завдяки сучасному обладнанню високою швидкість друку, а якість друку дозволяє передавати фотографічні зображення.
Кольорова літографія як і раніше має величезний попит для виготовлення різної харчової та нехарчової тари і упаковки. Це і кришки для консервації і різні банки для консервів, аерозольні балони, тубуси для лікеро-горілчаних виробів, банки і коробки для кондитерських виробів і чаю, а також відра і ємності для фарби і лаків і це ще не повний перелік виробів, де застосовується літографія жерсті. Літографія дозволяє піти від паперової етикетки, при цьому зовнішній вигляд упаковки виробу виходить індивідуальним, яскравим і привабливим, а ще й стійким до різних ушкоджень.
Якщо ви потребуєте в отриманні якісної барвистої упаковки за допомогою літографії і вам потрібен надійний партнер, наша компанія пропонує послуги літографії на жерсті і алюмінії. Для цього на нашому підприємстві встановлено обладнання останнього покоління і зібрана команда професіоналів, що в поєднанні з використанням якісної сировини дає можливість отримати високоякісний продукт. Ми володіємо знаннями і досвідом і завжди відкриті для взаємовигідного співробітництва.